P1 Verbruiksmeter met ESP32
Scherm van de P1 verbruiksmeter
In het maart nummer 2024 van RAZzies stond weer een leuk artikel en wel de P1 Spannings en verbruiksmeter.
Deze meter is weer gebouwd op de wel bekende Universele Processor print voor ESP32 welke elders hier boven al besproken is.
Wat doet deze P1 Spannings en verbruiksmeter?
Deze maakt via je Wifi netwerk thuis verbinding met je HomeWizard.
En haald daar alle data vandaan welke aangeboden wordt op de P1 poort van je E-Meter in de meterkast.
als je gas in huis heb komt deze data ook via je E-meter op de P1-poort.
Om deze data op het display van de ESP32 te krijgen is de volgede oplossing bedacht de P1 meter van HomeWizard. Dit slimme apparaatje plug je in de P1 poort van je slimme meter.
HomeWizard
Er is een mooie App beschikbaar voor IOS en Android, waarmee je continu verbruik en opbrengst van je elektriciteit en het gasverbruik kunt monitoren.
Het kan ook worden uitgebreid worden met een water-meter.
Voor nog geen 30Euro heb mooi inzicht in je verbruik.
Maar deze App geeft geen inzicht in de momentele lokale spanning op je 3 Fase van het net in huis.
Maar de HomeWizard heeft een mooi speeltje gemaakt en de P1 meter uitgevoerd met een API met hierin veel info.
Een simple API-call naar het IP-adres van je P1-meter retourneert een berg met data.
Wat hierbij fijn is, alles wordt lokaal geregeld door de meter.
Geen abonnementen of Cloud nodig.
Met deze P1 meter en de wel bekend Universele ESP32 print wordt het erg overzichtelijk.
Dit projectje laat alle bechikbare data mooi op het display zien.